Güncel

Amed’den Taksim’e Selam Olsun!

Amed: HDK Diyarbakır İl Meclisi, KESK, DİSK, Türk-İş 7. Bölge ve Pir Sultan Abdal Derneği, Taksim direnişini selamlamak için 3 Haziran günü yürüyüş yaptı. Sanat sokağını sonunda bir araya gelen kitle ”Heryer Taksim Heryer Direniş Devlet Terörüne Son” pankartı açtı.

Sanat Sokağı’nın başından oturma eylemi yapılacak yere yürünürken sıklıkla ”Amed isyandır Taksim’e selamdır”, “Her yer Taksim her yer direniş”, “Taksim’den Amed’e isyandayız”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı.

Burada açıklama yapan KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Aslan, “Bu eylemimiz Taksim direnişi içindir, işçi ve emekçilerin direnişini selamlamak içindir” dedi ve altı gündür bütün illerde direnenleri selamladı. Aslan, “Biz AKP’yi Roboskî’den, Reyhanlı’dan tanıyoruz” diyerek polis terörünü kınadı. Aslan, Taksim’deki direnişin tüm işçi ve emekçilerin direnişi olduğunu, kazanımın da herkesin kazanımı olacağını vurguladı. ESP İl Başkanı Fethiye Ok ise Taksim’de yaşanan direnişin sadece iki ağacın kesilmesi meselesi olmadığını, işçi ve emekçilerin AKP’nin zulmüne, inkarcı politikalarına karşı, söz ve eylem özgürlüğü için direndiğini vurguladı. 

  [widgetkit id=148]

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu