GüncelManşet

Antakya’da kampanya çalışmalarına başladık

Antakya: Bundan tam 40 yıl önce komünist önder İbrahim Kaypakkaya, faşizm tarafından katledildi. Onu katledenler, İbrahim’le birlikte düşüncelerini de yok edip, ondan sonra başlayacak olan bir direniş tarihini de bitirebileceklerini düşünüyorlardı. Ancak onlar hesaplayamamışlardı, İbrahim’in yılmak nedir bilmeyecek bir geleneğin kıvılcımını ateşlediğini.

Ve bizler Katledilişinin 40. Yılında İbrahim Kaypakkaya kampanyası çerçevesinde çalışmaları yoğunlaştırdığımız bu günlerde halkımızı, Partizan olarak, Kaypakkaya’yı anma etkinliğimize davet ettik.

Yaptığımız bu çalışma da bölgenin en fazla hissettiği Suriye’deki emperyalist savaşa, Kaypakkaya pikniğine çağrı yaptığımız bildirilerde; “Elbette Suriye’de yaşanan emperyalist, gerici ve haksız savaşların bütünü bitecekse, İbrahim’in tüm berraklığıyla ortaya koyduğu tezlerinde ülkenin ezilen bütün kesimlerinin birleşmesiyle, sisteme karşı mücadele yürütmesiyle, örgütlenmesiyle ve her şeyden önce kendi geleceğine sahip çıkmasıyla bitecektir.” diyerek yer verdik.

Antakya’da yürüttüğümüz kampanya dahilindeki pikniğe, halkımızı Pazartesi günü Armutlu Semt Pazarında, Salı günü Harbiye’de, Çarşamba günü Samandağ’da dağıttığımız bildirilerle davet ettik. Armutlu’da “aaa İbrahim Kaypakkaya” diye heyecanlananlar, “bu kim, bize de verin”, “ne zaman” gibi sorularla ilgi gösterdiler. Kaypakkaya kampanyası çerçevesinde yaptığımız benzeri çalışmaları önümüzdeki süreçte artırarak devam ettirme kararı aldık.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu