DünyaGüncel

Atina’da avukatların çağrısıyla binler tutsak Dimitris Koufontinas için sokaklara döküldü

Açlık grevinin 51. gününde olan Dimitris Koufontinas için bugün avukatların çağrısıyla binlerce kişi Yunanistan Parlamentosunun önünde bir araya geldi.

22 Şubat’tan beri su almayı kabul etmeyen ve açlık grevinin 51. gününde olan 17 Kasım örgütü tutsağı Dimitris Koufontinas için bugün avukatların çağrısıyla binlerce öğrenci, işçi, avukat… Yunanistan Parlamentosunun önünde bir araya geldi.

Koufontinas’ın, Korrydallos Hapishanesine nakil talebinin hemen kabul edilmesi için bir kampanya başlatan avukatlar; bin avukatın dayanışma metnine imzacı olduklarını bildirdi.

Parlemento önünde bir süre sloganlarla bekleyen kitle; sağlık durumu kritik bir aşamada olan D. Koufondinas’ın durumunun tek sorumlusunun Yeni Demokrasi hükümeti ve intikamcı politikaları olduğunu belirtti. Oluşacak tüm olumsuz gelişmelerden Yeni Demokrasi hükümetini sorumlu tutan kitle daha sonra Propylaea Caddesinden Omonia ve oradan Exarcheia’ya doğru yürüdü.

Sloganlarla Exarcheia ara sokaklarında dayanışma çağrısı yapan kitle; Exarcheia Meydanı’na geldikten sonra eylemi sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu