Güncel

Partizan: Basın açıklamasına tüm halkımız davetlidir

Taksim Gezi Parkı’nın yıkılmak istenmesi üzerine günlerdir süren çatışmalardaki Polis terörünü kınamak amaçlı yapılacak olan  basın açıklamasına Partizan tarafından yapılan açıklamayı güncelliğinden dolayı yayınlıyoruz.

Taksim Gezi Parkı’nın, bölge halkının iradesini yok sayan bir biçimde bizzat Erdoğan’ın ağzından yapılan açıklamalarla ranta açılmasına tepki gösterenler aynı zamanda birikmiş toplumsal öfkeyi tetikledi.

Direniş, kitleselleşerek büyüdü ve ülkenin dört bir yanına yayıldı. TC faşizminin zulmüne, baskılarına “artık yeter” diyen emekçiler yığınlar halinde sokağa döküldü. Polis vahşetine ve terörüne karşı geri çekilmeyen, zulme ve baskılara karşı öfkesini haykıran yüzbinler onurlu, büyük bir direniş gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam ediyor..

Bunun üzerine Partizan’ında aralarında bulunduğu “Taksim Dayanışması” günlerdir süren polis terörüne karşı bugün Taksim Meydanı’nda saat 19:00’da bir basın açıklaması gerçekleştirecek. Basın açıklamasnın ardında Nazım Hikmet’in ölüm yıldönümü olması nedeniyle bir etkinlik düzenlenecek. Düzenlenecek bu anma etkinliğine ve basın açıklamasına  tüm halkımız davetlidir.

 

 

PARTİZAN

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu