Emek

Birleşik Metal-İş 3 Haziran’da grevde!

Kocaeli: Birlleşik Metal-İş Sendikası ile Türkiye Metal Sendikası (MESS) arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi görüşme sürecinde işçilerin lehine hiçbir karar çıkmamasından sonra kademeli eylemlilik başlatan Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli’de eylem yaptı.
İzmit Merkez Bankası önünde 6 Mayıs günü saat 17.00’da toplanmaya başlayan işçiler, sloganlarla yürüyüşe geçtiler. İnsan Hakları Parkına kadar yürüyüp burada basın açıklamalarını gerçekleştirdiler.
Eylemde basın açıklamasını Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu okudu. Serdaoğlu konuşmasında,Enflasyona endeksli toplu sözleşmenin kaldırılması gerekiyor. Baskıcı politikalara karşı tüm sendikalarla burada var olduğumuzu her zaman söylüyoruz. Bu ülkede gerçek bir enflasyon hesaplaması yapılmamaktadır. Bugün bizim arabulucu sürecinde Kocaeli’de yaptığımız son eylem. 60 günlük grev süreci başlıyor. Komitelerimizi toplayacağız ve yapmamız gereken eylemleri belirleyeceğiz, grev tarihini belirleyeceğiz. Cesaretleri varsa, MESS’in karşısında 3 Haziran’ı birlikte greve çıkma tarihi olarak ben önlerine koyuyorum. Serdaroğlu konuşmasının devamında birlikte güçlü bir grev örme çağrısı yaparak, “Zaten Birleşik Metal-İş Sendikası’ndaki arkadaşlarımız her sürece hazırdır” dedi. Serdaroğlu konuşmasını destek olanlara teşşekkür ederek sonlandırdı.
Eylem atılan sloganlarla sonlandı.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu