Emek

Birleşik Metal-İş greve çağırdı

Kocaeli: Birleşik Metal-İş Sendikası ile Türkiye Metal Sendikası (MESS) arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi görüşme sürecinde işçilerin lehine hiçbir karar çıkmamasından sonra kademeli eylemlilik başlatan Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli’de yürüyüş yaptı.

İzmit Merkez Bankası önünde 6 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’de toplanmaya başlayan işçiler, sloganlarla yürüyüşe geçtiler. İnsan Hakları Parkı’na kadar yürüyüp burada basın açıklamalarını gerçekleştirdiler.

 

“Biz sürece hazırız”

Basın açıklamasında Birleşik Metal-İş Sendikası Genel başkanı Adnan Serdaroğlu şunları belirti:

Enflasyona endeksli toplu sözleşmenin kaldırılması gerekiyor. Baskıcı politikalara karşı tüm sendikalarla burada var olduğumuzu her zaman söylüyoruz. Bu ülkede gerçek bir enflasyon hesaplaması yapılmamaktadır. Bugün bizim arabulucu sürecinde Kocaeli’de yaptığımız son eylem. 60 günlük grev süreci başlıyor. Komitelerimizi toplayacağız ve yapmamız gereken eylemleri belirleyeceğiz, grev tarihini belirleyeceğiz. Cesaretleri varsa, MESS’in karşısında 3 Haziran’ı birlikte greve çıkma tarihi olarak ben önlerine koyuyorum. Buyurun birlikte çıkalım. Umuyoruz ki bu çağrımıza olumlu cevap verirler. Zaten Birleşik Metal-İş Sendikası’ndaki arkadaşlarımız her sürece hazır. Bugüne kadar verdiğiniz destek ve çabanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

Daha sonra işçiler sloganlarla eylemi sonlandırdılar.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu