Emek

“Bu personel sayısı ile bu kadar angarya iş yürümez”

İstanbul: Bugün (8 Şubat) PTT Okmeydanı Dağıtım ve Toplama Merkezi önünde bir araya gelen PTT işçileri PTT’nin özelleştirilme çabalarının bir sonucu olarak kadrolu işçilee yüklenmeye çalışılan aşırı iş yüküne karşı bir eylem gerçekleştirdi. Haber-Sen Beyoğlu Şuba Başkanı Engin Başçı yaptığı açıklamada “Milli piyango satışı yapan, ÖSYM başvurusu alan, HGS satan, kömür satan, yarışma başvuruları alan, kredi veren PTT yönetimini, asli görevi olan posta işini yapmaya ve yaklaşık 200 yılık görevine sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

PTT’nin özelleştirilmeye başlanmasının ardından PTT işlerini yüklenen taşeron firma, yeni personel alımları yapmaya karar vermiş, ancak bu iş alımlarını gerçekleştirmeden yükümlülüğü altında olan postaların daha önceki kadrolu postacılar tarafından bir an önce eritilmesini istemiştir.

Yaklaşık bir haftadır yaşanan bu soruna karşın PTT Okmeydanı Dağıtım ve Toplama Merkezi önünde biraraya gelen Haber-Sen üyesi PTT işçileri bir eylem gerçekleştirdi. Özelleştirmenin bir sonucu olarak kendilerine bu dayatmanın yapıldığını söyleyen işçiler firmanın yükümlülüklerini koşulsuz yerine getirmesini ve PTT yönetiminin bu konuda kadrolu işçilere baskı yapılmasını kınadıklarını söylediler.

İşçiler adına açıklama yapan Haber-Sen Beyoğlu Şuba Başkanı Engin BaşçıPTT halkındır, sattırmayız. Taşeron firma çalışanı arkadaşlarımızın da iş güvencesine ve yaptıkları işin kadrosuna sahip olabilmesi için de mücadelemiz devam edecek” dedi.

“Bu personel sayısı ile bu kadar angarya iş yürümez” sözleriyle duruma tepki gösteren Başçı, “Milli piyango satışı yapan, ÖSYM başvurusu alan, HGS satan, kömür satan, yarışma başvuruları alan, kredi veren PTT yönetimini, asli görevi olan posta işini yapmaya ve yaklaşık 200 yılık görevine sahip çıkmaya çağırıyoruz” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu