Gençlik

Çanakkale’de kampanya çalışmalarımızdan…

Tutsak öğrencilere özgürlük” şiarıyla başlattığımız kampanya için alanlardaydık.

19 Nisan Perşembe günü “Tutsak öğrenciler özgürlük” şiarıyla ele aldığımız kampanyanın Çanakkale’de ilk çalışmalarını afiş ile başlattık.

Afişler öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu sokak ve caddelere asıldı. Tutsak öğrencinin mektubunu dikkat çekmesi için zarflara koyup afişlerin yanına astık.

20 Nisan Cuma günü 14.00-16.00 arasında Çanakkale Kordonu’nda müzik dinletisi eşliğinde tutsak öğrenciden gelen mektubun dağıtımı ve imza çalışması yapıldı.

Bunun yanı sıra kampanya kapsamında dergi satışımızı gerçekleştirdik. Kitlenin azlığı ve hava koşullarına karşın tepkiler olumlu yönde idi.

Çalışma esnasında zabıtalar gelip “Polisten izin aldınız mı?”, “Stant açmak yasak” vb. şekilde sözlü tacizde bulundular. Ve faaliyetimiz boyunca sivil polislerce izlendik.

22 Nisan Pazar günü 13.00-15.30 arasında yine Çanakkale Kordonu’nda şiir-müzik dinletisi eşliğinde mektup dağıtımı ve imza çalışması yapıldı. TMK ve Özel Yetkili Mahkemelerin içeriğine yönelik bilgiler verilerek, devletin muhalif öğrenciler üzerinde oluşturduğu baskıyı yasalarıyla denetimine aldığına dikkat çektik.

Kampanyamızı ele alan dergi ve gazete satışı yapıldı. Bir öncekine göre daha coşkulu gerçekleştirilen çalışmada insanlarla daha fazla sohbet etme şansı bulduk ve 1 Mayıs’a çağrı yaptık. Müzik dinletisi faaliyetimizi olumlu etkiledi ve dikkat çekti.

Sistemin tüm saldırılarına karşı kampanyamıza dört elle sarılarak devrimci, ilerici ve yurtsever öğrencilerin önünde oluşturulmak istenen engellere daha fazla örgütlenerek ve örgütlü mücadeleyi yükselterek cevap vereceğiz.

Kampanya çalışmalarımız önümüzdeki hafta 1 Mayıs çağrılarıyla birlikte devam edecektir…

Çanakkale YDG

Resimler için bakınız:

http://www.ozgurgelecek.net/resim-galerisi.html

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu