Gençlik

Cebeci’de yemekhane direnişi sürüyor!

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde 11 Mart günü birçok devrimci, ilerici gençlik örgütünün öncülüğünde “Yemek ücreti 1 lira olsun. / Nitelikli, sağlıklı yemek istiyoruz! / İşçilere iş güvencesi sağlansın, sosyal hakları verilsin!” talepleriyle başlayan “taleplerimiz kabul edilene kadar ücretsiz yemek yiyoruz” şiarlı eylem 4. gününe ulaştı. 

4 gündür süren direniş; bini geçen imza toplama süreci, basın açıklaması, kitle toplantısı vb. etkinliklerle de duyurulmaya çalışılıyor ve “talepler kabul edilinceye kadar direnişin süreceği” kararlılığı anlatılıyor. Rektör yardımcısı ve birçok üniversite yöneticisiyle yapılan görüşmelerde talepler doğrultusunda doğru düzgün somut bir cevap belirtilmediği gibi bugün de yemek şirketi okula yemek göndermeyi kesti. Bunun üzerine öğrenciler; akademisyenlerin ve eğitim görevlilerinin yemeklerini masa ve sandelyeleri koydukları bahçeye getirip, yemek dağıtarak direnişi sürdürüyorlar.

Ankara Gençlik Derneği, DYG, Ekim Gençliği, Emek Gençliği, Genç Sen, Kaldıraç, ÖGD, Söz Dergisi ve Tüm-İGD’nin örgütlediği sürece biz de YDG olarak destek veriyoruz.

(Cebeci’den bir YDG’li)

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu