Manşet

Elfo Ana için duyarlılık çağrısı

İstanbul: İHD Cezaevi Komisyonu, bu hafta gerçekleştirdikleri “F” eyleminde hapishanelerde hala hasta tutsakların ölüme mahkum edildiğini söyleyerek, 79 yaşındaki Elfo Ürper’in serbest bırakılmasını istedi.

İHD İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu tarafından her hafat Cumartesi günü saat 13.30’da Galatasaray Lisesi önünde gerçekleştirilen “F” eylemlerinin 58.’si bugün (13 Nisan) yapıldı.

elfo ana icin duyarlilik cagrisi2“Elfo ana serbest bırakılsın”, “Tecrit öldürür, hücreleri kapatın”, “Sessiz kalma, suça ortak olma” vb. slogan atan kitle adına bu haftaki açıklamayı komisyon üyesi Elif Akkaya gerçekleştirdi.

 

“Hapishanede ölmek istemiyorum”

79 yaşındaki Elfo ananın tansiyon ve romatizma hastası olduğunu, nefes darlığı yaşadığını ve yakın zamanda da elinden ameliyat olduğu için kendi işini göremediğini belirten Akkaya, “Elfo ananın tahliye edilmesi için yapılan girişimler sonuç vermedi” dedi.

Kamuoyunu ve tüm duyarlı kesimleri Elfo ananın “Hapishanede ölmek istemiyorum” çığlığını duymaya ve duyurmaya çağıran Akkaya, sözlerini, “Elfo ananın ve ağır hasta mahpusların ölmesine izin vermeyeceğiz” diye sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu