Güncel

Gezi Parkı direnişi Didim’de de sürüyor

Didim: Taksim Gezi Parkın da başlayıp tüm yurda yayılan direnişe Didim de de destek veriliyor.

Her akşam 21.00 da” tencerem var tavam var” diyen halk adliye önünde buluşarak Taksim ve Gezi parkı direnişine destek veriyor. Didim Demokrasi Platformunun çağrısı ile yapılan etkinliklere farklı siyasi anlayışlara sahip vatandaşların katılması dikkat çekiyor. Etkinliklere gençlerin de ilgisi oldukça iyi.

Didim Demokrasi Platformu Didim Altınkum’ da 9 Haziran Pazar günü bir halk konseri düzenleyerek mücadelenin devam ettiğini ve devam edeceğini söyleyedi.

Her akşam etkinliklerinin olduğunu duyurusu yapılan etkinlikteyerel sanatçılar sahne aldı. Konsere katılım oldukça kitlesel oldu.

Halkların kardeşliği şiarının yükseldiği konserde Rumelili Romanlar Derneği Halk Oyunları ekibi gösterilerini sundu. Türkçe, Kürtçe, Arapça türkülerin söylendiği konser halaylarla devam etti.

Konser de Didim Gençlik Patformu adına söz alan Elif KANLIOĞLU Gençlik olarak bizler tan bağımsız , demokratik,laik bir ülke istiyoruz. Eğitimin ücretsiz olmasını, insanların yaşam hakkına dokunulmamasını ve ağaçların kesilip AVM yapılmamasını istiyoruz. “Başbakan biz üç çapulcuyuz, sen hala bizim gibi üç çapulcu istiyor musun ?” diye sordu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu