Güncel

Gülsuyu Newroz ateşini yaktı

21 Mart akşamı biz de Gülsuyu-Gülensu Mahallesi’nde Newroz kutlaması gerçekleştirdik.

BDP ve ESP ile ortak örgütlediğimiz eylem öncesinde Partizan olarak Kaşgarlı İlköğretim Okulu önünde biraraya geldik. Buradan ortak kutlamanın yapılacağı Nurettin Sözen Parkı üzerindeki alana kadar yürüdük.

Yol boyunca “Newroz pîroz be”, “Şehid namirin”, “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya”, “Kürt ulusuna özgürlük halk savaşıyla gelecek”, “Kürdistan faşizme mezar olacak”, “Gülsuyu faşizme mezar olacak”, “Hacı Zengin ölümsüzdür” gibi sloganlar attık.

Ortak etkinlik alanına vardığımızda hep birlikte “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganıyla kutlamamıza başladık. Yol boyunca açtığımız “Newrozê serhildan” yazılı pankartımızı alana astık.

Burada yapılan ortak açıklamada “Yasaklara, baskı ve saldırılara rağmen halkların güçlü iradesi Newroz’u kazandı. Her şeye rağmen halk Newroz’u kutladı. Her yeri Newroz alanına, her yeri direniş yerine dönüştürdü. İstanbul’da ilk Newroz şehidi Hacı Zengin’i binler bağrına bastı, devrimci şiarlarla ölümsüzlüğe uğurladı. Yasak zinciri parçalandı. Ya özgürlük, ya özgürlük kararlılığını gösterdi halk” denildi.

Açıklamanın ardından söylenen türkü ve çekilen halaylarla kutlamamız sona erdi.

Gülsuyu Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu