Güncel

Gülsuyu’nda eylemler devam ediyor

Dün (04.05.2013) saat 21.00’da gerçekleşen yürüyüşümüzde Gülensu son duraktan başlayarak heykel meydanına indik.

Burada kitlenin katılımıyla yürüyüşe geçilerek Fatmahanım’dan E-5 karayoluna gelindiğinde yol trafiğe kapatılarak sloganlarla zılgıt ve alkışlarla yürüyüşe devam edildi. 70 evler köprüsüne gelindiğinde diğer semtteki kitlelerle buluşarak yürüyüşe devam ettik.

 

Kitlenin içine girmeye çalışan araç engellendi

Maltepe Cumhuriyet Karakolu önünde geçerken yuhlar çekilerek öfkesini dile getirdi. Ana cadde üzerine gelindiğinde tamamen yol kapatıldı Maltepe merkez karakol önünde hemen hemen aynı kitle oranında gördüğümüz büyük bir kitleyle buluştuk.

Her yer Taksim, her yer direniş”, “Gülsuyu faşizme mezar olacak”, “Kahrolsun faşizm yaşasın mücadelemiz” vb. sloganlarla devam ederken bir aracın yanaştığını ve görevlilerin müdahale edip “burası kapalı geri dön” demesine rağmen gaza yüklenip kitle arasına BMV markalı bir araçla süratli bir şekilde dalışa geçmesi tansiyonu yükseltti.

Kitlenin öfkesi bir anda durdurulamaz hale geldi ve araç çembere alındı. Araç tamamen kullanılamaz hale getirilmiştir. Aracın arka koltuğunda ufak bir kız çocuğu görüldüğünde kitle sakinleştirilmiştir.

Araçta gaz kaçağı başlaması nedeniyle kitleler alandan uzaklaşmıştır. Sivil polislerin çekim yapmasından dolayı görevli arkadaşlar kayıtları sildirmişlerdir.

Alandan yürüyüş koluna geçilerek tekrar E-5 karayolu trafiğe kapatılmıştır. Duramayan sürücülerle yer yer tartışılarak durdurulmuştur. Bununla ilgili dayanışmaya birlik olmaya bu eyleme destek vermeleri istenmiştir.

E-5 üzerinde ilerlerken bir aracın sol şeride geçmesiyle kitlenin üstüne sürdü kitle bir yandan kendini güvenceye alarak bir yandan da araca müdahale etmeye çalışsa da çemberimizden süratli bir şekilde kısmi zarara uğratılarak kaçmıştır. Heykel Meydanına gelindiğinde yürüyüş sonlandırılmıştır.

 

GÜLSUYU PARTİZAN

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu