Manşet

KCK Basın davasında 7 Tahliye!

H.Merkezi: Pazartesi gününden itibaren görülmeye başlanan ve Özgür Gündem, Fırat Dağıtım, DİHA çalışanlarının yargılandığı KCK Basın Davasının bu günkü duruşmasında 7 kişi tahliye edildi.

Mahkeme heyetinin açıkladığı kararda; ANF Muhabiri İsmail Yıldız, DİHA Muhasebecisi Pervin Yerlikaya, DİHA İmtiyaz Sahibi Zuhal Tekiner, Özgür Gündem İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Zeki Çiçekçi, DİHA İstanbul Muhabiri Çağdaş Kaplan, Demokratik Modernite Dergisi İmtiyaz Sahibi Ömer Çiftçi, Demokratik Modernite Dergisi Çalışanı Saffet Orman Serbest bırakıldı.

Avukatların Kürtçe savunma talebinin; talebin daha önce karara bağlanmış olması ve yeniden kararı tartışmaya gerek olmaması bahanesiyle reddedildiği mahkemede; avukatların ‘siyasi rehin’, ‘tutsak basın’, ‘komik bir iddianame’ vb. ifadeler kullanmasından kaynaklı mahkeme heyeti tarafından avukatlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi. Ayrıca mahkeme çıkışında Ziya Çiçekçi’nin babası Mehmet Çiçekçi küfür ettiği gerekçesi ile gözaltına alındı.

Dava 22-26 Nisan tarihlerine ertelendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu