Güncel

Kocaeli’nde Kaypakkaya korkusu!

Kocaeli Üniversitesin de 18 Mayıs çalışmaları tüm hızıyla devam ederken yapmış olduğumuz İbrahim Kaypakkaya stickerlarını yapmamız üzerinden yarım saat bile geçmeden hepsi sökülmüş ve kazınmıştı.

Belirli yerlere 16 Mayıs’da yapılacak İbrahim Kaypakkaya anmasına yönelik afişlerimizi yaptık ve ardından İletişim Kafe’ye de bu afişlerden yapmak için girdik. Yapmış olduğumuz afişin sökülüp sökülmeyeceğini beklemek için oturduk çünkü adım adım siviller bizi takip ediyordu o sırada ÖGB amiri gelip bizim orda olduğumuzu görüp yüzünde bir “gülümseme ifadesiyle” afişin yanına geldi ve yırttı. Bunun üzerine biz müdahale edince amir hemen diğer ÖGB’lileri önüne alarak provokasyon yapmaya çalıştı. Korkakça güvenliklerin arkasından sözlü saldırısına devam etti ve ortamın iyice gerilmesinden sonra fiziki saldırıda bulundu, bir kaç masa ve sandalye kırılırken bu yapılan provokasyona izin vermeyip orda bütün kararlılığımızla onlar orayı terk etmeden oradan çıkmayacağımızı söyledik bunun üzerine orayı terk etmek zorunda kaldılar.

Hiç bir baskının bizi yıldıramayacağını, bizlerin İbrahim Kaypakkaya’ların ardılları olduğunu ve hiç bir saldırının bizi engelleyemeyeceğini gördüler.

 

 

KOCAELİ YDG

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu