Güncel

Mersin’de 6 Mayıs Anması

Mersin: Mersin’de üç fidan, 5 Mayıs Pazar günü 68’liler Ormanı’nda yapılan etkinliklerle anıldı.

68’liler Derneği ve birçok kurum 4 gün boyunca yaptığı çeşitli etkinliklerle Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anıldı.

Bu etkinliklerden artık Mersin için bir gelenek halini alan 68’liler Orman’ındaki anma bu sene de gerçekleştirildi.

Gün boyunca süren anmada açılış konuşmasını Mersin 68’liler Derneği Başkanı Hasan Kapıkıran yaparken; aydın, yazar Adil Okay, DİSK Genel Başkanı Kani Beko’da konuşma yaptı. Kani Beko yaptığı konuşmada Taksim’deki yaşananlara dikkat çekerek kolluk kuvvetini ve İstanbul Valisi’nin faşizan tutumunu teşhir etti.

68’liler Ormanı’nda yapılan anmada Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yılı olması vesilesiyle Kaypakkaya vurgusu yapıldı.

Birçok kurumun da stantlarıyla birlikte katıldığı anmada Partizan olarak bizde standımızı açtık ve açtığımız stant kitlenin yoğun ilgisiyle karşılandı. Standımız da ve yaptığımız gazete dağıtımında Kaypakkaya’yı öne çıkardık.

Standımıza gelip bize İbrahim Kaypakkaya’yı anlatan, İbrahim Kaypakkaya’yı gördüm diyen birçok kişiyle tanıştık ve bize Kaypakkaya’yı gördükleri zaman ki yaptıkları gözlemleri ve Kaypakkaya’yı anlatmaları için iletişim bilgileri aldık.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu