Emek

İnşaat işçisi yaşamını yitirdi!

H.Merkezi: Özellikle son zamanlarda ne kadar da çok ölüm haberi aldık değil mi işçiler cephesinden? Her gün bir işçinin ölüm haberini alır olduk. Ölüm şekillerine bakınca lanetler okur olduk, siteme ve bu sistemin işbirlikçisi olan egemenlere, işçilerin ölümlerine imza atan yasalara. Ve her seferinde birkez daha şahit olduk işçilerin yaşamlarının egemler neznin de ne kadar değersiz olduğuna. Egemenlere önemsiz/gereksiz gelen önlemlerin her gün bir ocağı söndürme tehlikesi  var ve bu durum egemeler açısından gerçekten böyle, önlemler önemsiz. Onlar  karlarına kar katmak için zenginliklerini daha da büyütmek için alınması gereken önlemler için gider olarak görüyor ve işçileri ölüm tehlikesiyle karşı karşıya bırakıyor, cinayet işliyor ve yasalarda buna seğirci kalarak egemenleri destekleyecek bir biçim de işliyor.

Her ölüm can acıtıyor, yürek kanatıyor!

Bugün(7 Şubat) yine bir işçi yaşamını yitirdi. Alınmayan önlemler sonucu. Bir ailenin ocağı söndü,  yüreğini kara bulut sardı. Bugün bu cinayet haberi Urfa’nın Siverek ilçesinden geldi. Yaşamını yitiren Şeyhmus Gülalan 26 yaşında daha önünde kocaman bir hayat yaşayacağı çok şeyleri vardı ama bu işleyen sistemin, patronların kar hırsının kurbanı oldu. bir çok, yaşamını yitiren işçiler gibi.
Şeyhmus Gülalan Urfa Siverek ilçesinde Kale Mahallesi Abdalağa Caddesi üzerinde bir inşaatın dış cephesinde boyacılık yaparken yüksek gerilim hattına teması olunca akıma kapıldı ve 3’üncü kattan düşerek yaşamını yitirdi. Gülalan’nın arkadaşları yaşanan olayı şöyle akatarıyor; “Binanın 3’üncü katının dış cephesini boyarken, elindeki demir fırça ile binanın yanından geçen yüksek gerilim hattına dokununca akıma kapıldı. Akıma kapıldıktan sonra 3 kattan düştü,  hastaneye kaldırıldı ve ilk müdahale edildi.”
Şeyhmus Gülalan ilk müdahalenin ardından Urfa’ya sevk edildi ve yolda yaşamını yitirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu