Manşet

Sağlık emekçilerine şiddet protesto edildi

H.Merkezi:21 Ocak Pazartesi günü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hemşire Rabia Yeşim Ünal aralarında polis ve askerlerinde olduğu hasta yakınlarının saldırısına uğramıştı. Olayda saçından çekilip yerde sürüklendiği, duvara vurulduğu belirtilen 26 yaşındaki astım hastası hemşire Rabia Yeşim Önal beyin cerrahi servisine kaldırılmıştı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) Ergani Temsilciliği, Dicle Üniversitesi’nde hemşire Rabia Yeşim Ünal’a yapılan şiddeti basın açıklamasıyla protesto etti.
SES Ergani Temsilciliği, DÜ Hastanesi’nde aralarında polis ve askerlerin de bulunduğu hasta yakınlarının sağlık emekçisi Rabia Yeşim Ünal’ı darp etmesine ilişkin Ergani Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya SES üyelerinin yanı sıra çok sayıda sağlık emekçisi de katıldı. Burada SES Ergani Şubesi adına konuşma yapan Deniz Akdağ, asıl sorumluların bireysel davranışlar sergileyenler olmadığını, buna göz yuman, insani ve vicdani bilinç yaratma hedefi olmayan yöneticiler olduğunu vurguladı. Tüm sağlık çalışanlarını ortak hareket etmeye davet eden Akdağ, “Sağlık Bakanlığı’na sesleniyoruz. Artık yeter. Bu tür olayların artacağından korkuyoruz” dedi.
Açıklamadan sonra sağlık emekçileri alkış ve sloganlarla Ünal’a yapılan şiddeti protesto etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu