GüncelManşet

(Yenilendi) Gazi’de yaralı sayısı 7

İstanbul: Gazi Mahallesi İsmet İnönü Caddesi’ne iki koldan gelerek birleşen binlerce kişinin yürüyüşü polis tarafından kesildi. Kitleye ses ve gaz bombaları ile saldıran polise, kitle de havai fişek ve taşlarla karşılık veriyor.

Gazi Mahallesi’nde iki koldan bir araya gelen binlerce insan İsmet İnönü Caddesi üzerinde polis barikatına karşı sloganlarla bekleyişini sürdürürken, ses ve gaz bombaları ile saldıran polis, mahalleyi her gün olduğu gibi yine gaza boğdu.

Bölgeden bildiren muhabirimizin aktardığına göre ara sokaklara giren kitle yeniden biraya gelmeye çalışıyor. Gazi’nin ara sokaklarında çatışmalar başlamış durumda. Kitle polise taş ve havai fişeklerle karşılık veriyor.

Çatışmalar sırasında bir kişinin atılan gaz bombasının denk gelmesi sonucu göğssünden vurularak yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Yine saldırılar sürerken saldırılarda soyadı öğrenilemeyen Fırat isimli bir Yeni Demokrat Gençlik dergisi okuru ayağından ve 5 kişi de çeşitli yerlerinden, polis tarafından silah gibi kullanılan gaz bombasının kendilerine isabet etmesi ile yaralandı. Toplam yaralı sayısı 7’e yükselmiş oldu.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu