Güncel

(Son Dakika) Taksim’de kitle abluka altında

İstanbul: Günlerdir Taksim Gezi Parkı’nda yapılmaya çalışılan inşaat çalışmalarına karşı çıkan yüzlerce kişinin başlattığı direniş polis ablukası gölgesinde giderek büyüyor. 12’si ayakta, 6’sı ağır olmak üzere 18 kişinin yaralandığı Gezi Parkı’nda meydanda toplanan yüzlerce kişi polis ablukasına alınmış durumda.

Çıkan çatışmalarda gazeteci Ahmet Şık2ın da kafasından yaralandığı ve yoğun bakıma kaldırıldığı muhabirimizden gelen haberler arasında.

 

“6 kişi ağır yaralı”

Sabah saatlerinden itibaren kolluk kuvvetleri tarafından saldırıya uğrayan kitle, Divan Otel önünde biraraya gelerek sloganlarla Elmadağ’a ve oradan da Taksim Meydan’a yürüyüşe geçti. Polis tacizi ve baskısına rağmen meydanda toplanmayı başaran kitle, burada 3 koldan polis tarafından ablukaya alınmış durumda.

Burada konuşan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, saldırıları kınadı ve yaralananlar hakkında bilgi verdi. Bir kişinin saldırı sonucu yaşamını yitirdiği iddialarına da değinen Önder, durumu ağır 6 yaralı bulunduğundan bahsederek can kaybı olmadığını belirtti.

Kitle adına açıklama yapılması bekleniyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu