Güncel

Star’ın Hedef Gösterdiği Gazetecilerden Suç Duyurusu

H.Merkezi: ETHA Editörü ve ANF’nin muhabiri Arzu Demir, Özgür Radyo Genel Yayın Koordinatörü Nadiye Gürbüz ve Atılım Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Sedat Şenoğlu, hedef gösteren yayınlarından dolayı Star ve Akit gazeteleri ve haberleri yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

30 Ocak günü Çağlayan Adliyesi önünde bir araya gelen gazeteciler burada bir basın açıklaması yaptı. ETHA Editörü Arzu Demir, “Star ve Akit gazeteleri, sahibinin sesi gibi davrandı ve biz gazetecileri hedef gösterdi” diyerek Başbakanın yakın zamanda tutuklu gazeteci Hatice Duman’ı hedef gösterdiğini hatırlattı.

Hükümetin yarı resmi gazeteleri gibi çalışan Star ve Akit Gazetesinin kendilerini MLKP üyesi ilan ettiğini söyleyen Demir şöyle devam etti: “Biz bu filmi daha önce gördük. 14 Ocak 2012′de hükümet basını Yeni Şafak Gazetesi, Atılım Gazetesi Yayın Yönetmeni İbrahim Çiçek ile ESP Genel Başkan Danışmanları yazar Ziya Ulusoy ve Ali Hıdır Polat’ı hedef göstermişti. Söz konusu haberin ardından 3 sosyalist, Haziran 2012′de gözaltına alınmıştı. Bundan sonra başımıza gelecek polisiye operasyonun ve komplonun sorumlularından biri de hükümet medyası olacaktır.”

Hükümet ve emrindeki medyanın ETHA, Atılım ve Özgür Radyo üzerinden tutuklu gazeteciler gerçeğinin üzerini kapatmaya çalıştığını dile getiren Demir, buna izin vermeyeceklerini, sosyalist gazeteciler olarak gerçekleri yazmaya devam edeceklerini ifade etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu