Güncel

Taksim’deki direniş için Gülsuyu’ndan kıvılcım çakıldı!

Gülsuyu: Gülsuyu Partizan olarak dün (01 Haziran) birçok alanda polisin direnen halka azgınca saldırması sonucu bizlerde burada bir eylem gerçekleştirdik.

Refleksi olarak saat 22.00’de bir araya gelerek halka bir çağrı yaptık. “Direnenler bin selam olsun” demek için Heykel Meydanı’nda bir araya geldik. Ara sokaklarda toplanarak gelen gruplar marşlar eşliğinde meydanda toplandı. Meydan’da toplanan kitleyle E-5 kadar bir yürüyüş gerçekleştirerek trafiği 2 yönlü kestik ve halaylarla, marşlarla “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganlarını haykırdık.

Yaklaşık yarım saat süren yol kapatma eylemimize Zümrüt Evler’den ve Esenket sakinlerinin de destek vermesiyle beraber hep birlikte Maltepe Caddesi’ne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdik. Maltepe caddesinde halaylarımız ve marşlarımızla eylemimizi devam ettirdik. Eylemimiz boyunca 2 karakolun önünden geçtik ve korkularından kapılarını kilitleyerek içeri kaçışlarını izledik. Ve bir kez daha gördük ki “Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet” yenemiyor/yenemeyecek.

Maltepe’den evlere dağılırken de E-5 yolunu trafiği kapatarak döndük. E-5 yolunu her kestiğimizde araçlara ajitasyonlar çekerek eylemimize desteğe çağırdık ve sonucunda kontakları durdurarak, arabalarını terk eden insanlarla eylem yaptık.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu