Emek

Teknopark işçileri direnişe devam

İstanbul:Ücretlerini alabilmek için direnişte olan ve 15 Ocak Salı günü sabah saatlerde gözaltına alınan Teknopark işçileri akşam saatlerinde serbest bırakıldı. Akşam saatlerinde serbest bırakılan işçiler direniş alanları İstanbul Ticaret Odası önüne gelerek bir basın açıklaması yaparak direnişe devam edeceklerini duyurdular.

İstanbul Ticaret Odası önüne gelen Teknopark işçileri “Uzunlar İnşaat aylardır ücretlerimizi gasp ediyor. Ücret hakkımız söke söke alırız” yazılı pankart açtı. Teknopark işçileri adına basın açıklamasını okuyan Burçin Kuz, hem İTO hem de taşeron firma Uzunlar İnşaat tarafından muhatap bile alınmadıklarını ve haklarını almak için İTO önüne çadır kurarak direnişe başladıklarını hatırlattı. Günlerdir haklarını istemelerine rağmen hiçbir adım atmayan İTO’nun, bugün de kolluk kuvvetlerini devreye sokarak işçileri gözaltına aldırttığını belirtti.

Kuz emeklerinin karşılığını istediklerini ve bunu asla engelleyemeyeceklerini vurguladı. Son olarak Kuz haklarını alana kadar İTO’nun ve Uzunlar İnşaat’ın yakasını bırakmayacaklarını vurguladı ve direnişlerine destek verilmesi gerektiğini belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu