Güncel

Ümraniye şehitleri mezar başında anıldı

15 Mart 1995 Ümraniye Katliamı’nın 18. yıldönümünde katledilenler mezarları başında yapılan anma ile anıldı.

Öncelikle Genco Demir, İsmihan Yüksel ve İsmail Baltacı‘nın mezarlarının bulunduğu Karacaahmet Mezarlığı’na gidildi. Burada kısa bir konuşma yapılarak katliama ilişkin bilgi verildi.

Daha sonra şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından kitle tarafından “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür“, “Katil Devlet Hesap Verecek” sloganları atıldı. Genco Demir’in ailesi tarafından hazırlanan lokmalar dağıtıldı.

 

Hakan Çabuk’un mezarı başında anma

Buradan Hakan Çabuk‘un mezarının bulunduğu Dudullu’daki mezarlığa gidildi ve burada da saygı duruşu gerçekleştirilerek anma başlatıldı. Yoldaşları adına yapılan konuşmada Hakan Çabuk’un, yoldaşı Zeynep Poyraz gibi savaşarak şehit düştüğü ve ezilen emekçiler için bedel ödemekten hiçbir zaman geri durmadığı anlatıldı.

Aynı zamanda tüm devrim şehitlerinin ve yapılan bütün katliamların hesabının sorulacağı, yoldaşlarının kanlarının yerde kalmayacağı tekrar vurgulandı. Sık sık atılan “Bedel Ödedik, Bedel Ödeteceğiz“, “1 Mayıs Şehitleri Ölümsüzdür” sloganlarıyla anma sonlandı. Mezarlığın dışında bekleyen sivil polis ve zırhlı araçların da yoğunluğu dikkat çekti.

 

1 Mayıs Mahallesi Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu