Güncel

Vefa Serdar Ankara’da anıldı

24 Ocak tarihinde Covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren Mücadele Birliği Platformu temsilcilerinden Vefa Serdar için Ankara'da etkinlik gerçekleştirildi.

Ankara: 24 Ocak tarihinde Covid-19 sebebiyle yaşamını yitiren devrimci Vefa Serdar Ankara’da Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ankara İl Örgütü’nde anıldı.

Anmaya Vefa’nın ODTÜ’den arkadaşlarının yanı sıra Partizan, Devrimci Parti, HDP, ESP, ve TİP temsilcileri de katılım sağladı. Pandemi koşullarından dolayı anma töreni kısa tutuldu.

Anma, Vefa Serdar’ın şahsında tüm devrim şehitleri adına bir dakikalık saygı duruşu ve şiir ile başladı. Saygı duruşunun ardından, ODTÜ’den arkadaşları  Vefa Serdar ile ilgili üniversite yıllarına ait kısa anılarını paylaştılar.

Ulucanlar Hapishane direnişi döneminden kısa bir aktarım ve Vefa Serdar’ın mücadele azmi ile ilgili Veli Saçılık bir konuşma yaparak, “Biz kaderdaş olduk Vefa ile,  faşizm ikimizin de bir kolunu aldı. O mütevazi ve donanımlı bir devrimciydi. Ve bugün dört bir yanda Vefa konuşuluyor. Bu da onun ne kadar güzel ve dirençli bir devrimci olduğunun kanıtıdır. Şimdi bizim de Vefa’ya sözümüz devrim olsun.” dedi. Anma Vefa Serdar’ın mücadelesini sonuna kadar taşıyarak, düşlediği devrime ulaştırma sözü verilerek sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu