Güncel

İzmir’de 15 Şubat!

İzmir: Abdullah Öcalan’ın yakalanışının 14. yılında; Kürt halkı İzmir’de alanlarda çıktı. Basmane Meydanı’nda toplanan kitle; sloganlarla Abdullah Öcalan’ın arkasında olduklarını belirtti.

Saat 14.00’te Basmane Meydanı’ndan başlayan eylemde kitle Sümerbank’a yürümek istedi. Ancak polisin izin vermeme tavrı üzerine yapılan görüşmelerin ardından kitle, marş ve sloganlarla bekleyişe geçti. Bir saatlik bekleyişin ardından Basmane Fuar Kapısında basın açıklaması gerçekleştirilerek; ardından BDP İl Binasına yüründü.

Basmane’de gerçekleşen basın açıklamasını BDP İzmir İl Örgütü adına Fuat Mikailoğlu okudu. Okunan basın metninde; AKP hükümetinin Kürt sorununun demokratik bir çözüme kavuşturulması noktasında adım atmadığını, aksine geliştirilen çözüm projelerini ise, KCK tutuklamalarıyla, Roboski katliamıyla ve Abdullah Öcalan’a yönelik tecrit ile karşıladığına değinilerek; İmralı ile görüşme yapılmak zorunda kalınmasının; bu politikaların geçersiz olduğunu gösterdiğinin altı çizildi.

“…sürecin mimarlarından olan Sayın Abdullah Öcalan üzerindeki tecrite son verip, sürece aktif katılabilmesi için özgürlüğünün sağlanması gerekir diyoruz. 15 Şubat uluslararası komployu lanetliyor, yaşasın halkların kardeşliği diyoruz.” denilen basın açıklamasının ardından BDP İl Binası önüne gelindi. Burada Kürtçe yapılan konuşmaların ardından kitle dağılarak eylem bitirildi.

 Partizan okurlarına polis tacizi!

Eyleme gelen Partizan okurları alana girerken polis tacizine uğradı. Alana girerken polis araması sırasında onursuz şekilde aramaya maruz kalan Partizan okuru; polise tepki göstererek müdahale etti. Tartışmanın ardından ise okurlarımız arama yaptırmadan alana girdi.

Resimler İçin Galeriye Bakınız

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu