Güncel

İzmir’de AKP Önüne Yüründü!

İzmir: Günlerdir devam eden Gezi Parkı destek eylemlerinde Gündoğdu Meydanı’nda bekleyiş sürerken; dün akşam saat 21.00 saatlerinde gerçekleşen bir yürüyüşle AKP Konak İlçe Binası önüne gelinerek burada basın açıklaması gerçekleştirildi.

Akşam saat 21.00’da bir araya gelen devrimci-demokrat kurumlar önce çadır alanı içinden Gündoğdu Meydanı’ndaki Sendikaların etkinlik yaptığı yere yürüdü. Burada etkinliğe katılan kitle daha sonra ise; Basmane Meydanına bir yürüyüş gerçekleştirdi.

“Her yer Taksim Her Yer Direniş”, “Taksimde Düşene Dövüşene Bin Selam”, “Diren Taksim İzmir Ayakta” vb. sloganların atıldığı yürüyüş boyunca; ajitasyonlar da çekildi.

Basmane Meydanı’na gelindiği sırada polisin yolu TOMA’lar ile kesmesi üzerine beklemeye başlayan kitle içinden TOMA’lara taş atıldı. Kitlenin bekleyişi sürerken polis ile yapılan görüşmeler sonucunda TOMA’lar çekilerek AKP önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Basın açıklamasının ardından hep bir ağızdan gündoğdu marşı okuyan kitle; daha sonra ise tekrar çadırların olduğu Gündoğdu Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirdi.

Devletin özellikle son günlerde “saldırmama ve eylemi pasifize etme” siyasetinin bir ürünü olarak; “saldırmayacağız, müdehale istemiyoruz” içerikli anonslar çekmesi ise, dikkat çekiciydi.

 

[widgetkit id=190]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu